X
تبلیغات
شیپور
خاطرات ایرنایی ها

شکایت از تعاونی مسکن درمورد پروژه مهر شهر (مشکات)

دوشنبه 25 مرداد‌ماه سال 1389 ساعت 05:04 ب.ظ

 

جمعی از اعضای تعاونی مسکن و سهامداران پروژه زمین های مهرشهر قرار است با امضا نامه ای ضمن اعتراض به  تعاونی مسکن   و ارائه آن به آقای محمود حاجیان بازرس محترم تعاونی مسکن (و وزارت تعاون و حراست)  درخواست برگزاری مجمع فوق العاده  در مورد وضعیت زمین های مهر شهر (مشکات) را مطرح کنند.

در این شکایت به تخلفات و نقض مکرر وعده های هیات مدیره تعاونی مسکن اشاره شده است. متن این شکایت به شرح زیر است و برای جمع آوری امضا اعضا بعد از نظر خواهی در مورد این شکایت اقدام خواهد شد. 

اعضا برای امضا این نامه می توانند  (از ساعت ۱۴۳۰ تا ۲۰) به گروه ترجمه واقع در طبقه ۶ مراجعه فرمایند.

 

به نام خدا

جناب آقای محمود حاجیان

بازرس محترم تعاونی مسکن خبرگزاری جمهوری اسلامی

موضوع: شکایت از هیات مدیره تعاونی  به دلیل عدم اجرای تعهدات

با سلام و احترام به اطلاع می رساند اکثر قریب به اتفاق اعضای تعاونی مسکن ایرنا سهیم در پروژه مهر شهر (مشکات) با استناد به اساسنامه تعاونی  درمورد وظائف قانونی بازرس و با عنایت به عدم توانایی و وعده های 3 ساله و عدم اجرای آنها و تخلفات متعدد هیات مدیره محترم  (به شرح زیر) درخواست برگزاری مجمع عمومی فوق العاده و مشخص شدن وضعیت پروژه مهر شهر و تجدید نظر در اعضا هیات مدیره و برگزاری انتخابات جدید دارد.

بدیهی است  در صورت عدم اجرای این درخواست در مهلت قانونی، اعضا تعاونی خود را محق می دانند از طریق مراجع قانونی و وزارت تعاون این درخواست را پی گیری کنند.

توضیح اینکه   تعویض اعضا هیات مدیره  و یا بخشی از   آنان، به معنای رفع مسئولیت از هیات مدیره محترم در پروژه مشکات نمی باشد.

عدم تعهدات تعاونی و وعده های مکرر:

1- در تابستان سال 1387 هیات مدیره تعاونی برای جمع آوری بیش از 5 میلیارد تومان سرمایه همکاران اطلاعیه فریبنده ای صادر کرد و در آن تعهد نمود خریداران زمین تا قبل از پایان سال، سند و مجوز ساخت دریافت خواهند کرد.همین اطلاعیه فریبنده باعث شد همکاران با اعتماد به تعاونی، سرمایه های به زحمت جمع آوری شده خود را در اختیار تعاونی قرار داده و حتی اعضا و بستگان خانواده های خود را با این پروژه درگیر نمایند.

2- بعد از نامه نگاری های و اعتراضات متعدد، هیات مدیره  تعاونی  در تاریخ  26/9/88  برای خاتمه دادن به اعتراضات اعضا، در انتخابی فرمایشی و غیر قانونی قطعات زمینی را بین همکاران تقسیم کردند که متاسفانه این تقسیم بندی غیر قانونی بود و نقشه ای که بر اساس آن اعضا با خوشحالی فراوان قطعه خود را انتخاب کردند، از سوی هیچ مرجع قانونی به خصوص شهرداری تایید نشده بود.

 گروهی از همکاران که در پایان جلسه، این مسئله را با آقای شاهمرادی مدیر عامل محترم تعاونی مطرح کردند، شاهد این پاسخ بودند که در نقشه اصلی، مهر شهرداری و سایر مراجع قانونی وجود دارد که به دلائلی نتوانسته اند نقشه اصلی را به جلسه برسانند.

 باز همکاران بر این اساس که آقای شاهمرادی مدیر عامل محترم و فراهانی رییس محترم هیات مدیره تاکید کرده بودند که از یک هفته دیگر اعضا گروه،  گروه برای اخذ سند معرفی خواهند شد، همکاران اعتراضی به نقشه غیر قانونی نکردند.

3- وعده هیات مدیره مبنی بر شروع صدور سند ها بعد از یک هفته از جلسه تقسیم غیر قانونی زمین ها نیز مانند وعده های قبل عملی نشد تا اینکه سال 88 نیز همکاران در انتظار سند  پایان یافت و همکاران با تداوم اعتراضات با نشست مجمع عمومی  عادی سالانه در خرداد 1389 یعنی سال سوم مواجه شدند. همه اعضا خود را برای اعتراض شدید در مجمع عمومی سال 88 آماده کرده بودند اما وعده دوباره  مدیر عامل محترم و سایر اعضا هیات مدیره باز اعضا را وادار به سکوت کرد و اکنون بعد از گذشت ماهها از آن جلسه، همچنان در نقطه صفر قرار داریم.

در این جلسه آقای شاهمرادی بعد از پاسخ دادن به تلفنی، رو به اعضا در مجمع گفت: الان به من خبر دادند که 1 امضا از 13 امضا باقی مانده در صورت جلسه تعاونی و شهرداری ثبت شد و ما موفق شدیم ضمن مجوز سند برای ساخت واحد هایی بین 3 تا 4 طبقه پروانه ساخت به گیریم.

او گفت: انشالله از اواخر خرداد (1389) اعضا می توانند با اخذ سند و پروانه ساخت کار ساخت و ساز را شروع کنند.

 در این جلسه هیات مدیره تعاونی آنقدر با اطمینان به همکاران وعده دادند که حتی گفته شد با شرکتی برای ساخت یک واحد پیش ساخته صحبت شده تا همکاران در صورت تمایل سخت خانه های خود را به این شرکت واگذار کنند.

 این صحبت ها و وعده های فریبنده تا جایی به اعضا دلخوشی داد که حتی اعضا بدون هیچ مخالفتی با افزایش حقوق آقای شاهمرادی مدیر عامل محترم تعاونی مسکن موافقت کردند اما اکنون بعد از گذشت 3 ماه از این جلسه هر بار از آقای شاهمرادی توضیح خواسته می شود ایشان یا سفر شهردار به خارج از کشور را مطرح می کنند و یا تعویض شهردار و یا با دهها توجیه دیگر.. همکاران را سر می دوانند.

4- اعضا تعاونی در خاتمه ضمن حفظ حق برخورداری از سود خواب سرمایه های خود و مشخص شدن دلائل اصلی تاخیر در این پروژه و همچنین  تجدید نظر در اعضا هیات مدیره و برگزاری انتخابات جدید ، خواهان رسیدگی قانونی به این وضعیت و حسابرسی هزینه ها در این پروژه (هیات مدیره در مجمع عمومی اعلام کرده بود که فقط 200 میلیون تومان هزینه خاکبرداری و تسطیح زمینی که مسطح بوده است، کرده اند) می باشند.

با تجدید احترام

اعضا ذی سهم در پروژه مشکات

رونوشت: واحد حقوقی و بازرسی وزارت تعاون جهت پی گیری و شرکت در مجمع فوق العاده

           : مدیر عامل محترم خبرگزاری جمهوری اسلامی جهت احقاق حقوق   همکاران

            :بازرس دوم تعاونی آقای برقی

           : حراست ایرنا جهت اطلاع

           : اعضا هیات مدیره محترم تعاونی مسکن

           : روابط عمومی جهت نصب در تابلو اعلانات